Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców, i wiele innych ekologicznych działań.

Do tej pory w akcji wzięło już udział milion dzieci. Partnerem akcji jest telewizja TVN, a patronat medialny sprawuje Program Trzeci Polskiego Radia, BlizejPrzedszkola.pl praz CzasDzieci.pl.

Już niedługo - 22 października 2013 specjalnym Dniem Przyjaciół Natury rozpoczniemy VI edycję programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Plakat programu